Rectifier
Out of stock
- Delivery time:
- 5-10 Business days
- Shipping cost:
- 7.99 ÂŁ
Rectifier
The rectifier converts alternating current into direct current. If the power pack is damaged, the rectifier must also be replaced.
Â
Location: inside the control panel, on the circuit board
Description
Rectifier
The rectifier converts alternating current into direct current. If the power pack is damaged, the rectifier must also be replaced.
Â
Location: inside the control panel, on the circuit board
Technical Data
Technical Data
| SKU | X248 |
|---|---|
| EAN-Code | 757.284.129.643 |
| Delivery Time | 5-10 Business days |
| Power supply | none |
| Shipping costs | 8 |
| Express Shipping Available | No |
| Länge | 28 mm |
| Gesamtgewicht | 14 g |
| Anzahl verbauter Teile | 1 |
| Spulenspannung | 24 V |
Delivery Scope
Delivery Scope
Rectifier (1 piece)
,hkd_delivery_time=5-10 Business days,hkd_lieferumfang=Rectifier (1 piece),hkd_Unlocking=replace together with the power supply