ECO Reassembly Machine "Toyota"
In stock
- Delivery time:
- 5-10 Werktage
- Shipping cost:
- 499 £
ECO Reifenmontiermaschine "Toyota"
- rechter Hilfsarm
- 10-22” Außen
- 12-24” Innen
(can only be bought together with a car-lift!)
Description
ECO Reifenmontiermaschine "Toyota"
- rechter Hilfsarm
- 10-22” Außen
- 12-24” Innen
Technical Data
Technical Data
| SKU | RM24 |
|---|---|
| EAN-Code | 703.441.952.555 |
| Delivery Time | 5-10 Werktage |
| Shipping costs | 499 £ |
| Express Shipping Available | No |
| Weight | ca. 360 kg |
| Operating voltage | 230 V/400 V |
| Motor power | 0,75 kW |
| Geräuschepegel | <70 dB |
| Air supply | 8 - 10 bar |
Delivery Scope
Delivery Scope
1 tyre changer for car tyres
1 bead holder roller
1 base
1 pneumatic mounting arm
1 auxiliary arm (right)
1 bead breaker
1 tyre lever
1 grease with brush
2 batteries
2 locking screws
+ various small parts such as screws, nuts, sealing rings, etc.